Контроверзниот тенисер имаше шоу во Рим

Дали ова е најпровокативниот меч на Кириос? Сервираше под рака, удар од меѓу нозе па дури и се натрти! (ВИДЕО)

Ник Кириос е еден од најконтровезните тенисери на денешницата, Австралиецот често знае да ја испровоцира публиката или противниците со своето однесување на теренот.

Сервисот под рака важи за многу неспортски и неферски, но тоа не го спречува Ник Кириос често да го користи. Австралиецот денеска против Данил Медведев на АТП мастерсот во Рим неколку пати се обиде да стигне до поен на ваков начин. 

Контроверзниот тенисер имаше уште неколку потези кои не доликуваат за еден врвен тенисер и потценувачки удари во ситуација кога можеше на друг начин да реагира. Врв на се беше гестот кој го направи во финишот на мечот.

Бизнис заедницата која до пред некој месец постојано „трубеше“ како државата не треба да ѝ се меша во работата, веднаш почна да плаче за државна помош.

повеќе

Кога може оние кои пукаа по нас, оние кои ги убија Аце, Коки и Оливер да бидат на слобода, зошто не би бил помилуван и ти?

повеќе

Го регистрираме името Јунајтед Маседонианс и тогаја сетне почнаме да прајме отворени Илинденцки пикници – македонцки илинденцки, не со Богарите. Сами ние Македонци и народо трна.

повеќе