Четири медали за каратистите на Макпетрол на турнир во Хрватска

Каратистите на Макпетрол со четири медали се враќаат од интернационален турнир ,,Кроација опен," кој се одржа викендот во Риека, Хрватска.

Со медали се закитија: Витомир Трајковски – златен медал кадети -70 кг; Сара Радичевска – сребрен медал сениорки -61 кг; Анѓела Мојсовска – сребрен медал (У21), -68 кг и Абдурахим Идризи – бронзен медал сениори -60 кг.

На турнирот учествуваа 1.917 спортисти од 25 држави.

Баталете ги овие глупости со Бугарија, а Османи нека си фати патот до Брисел да земе обрасци за членство во ЕЕО и нека ги пополнат брзо.

повеќе

Во Скопје се надеваат дека претстојните парламентари избори во Бугарија се една од причините поради кои владата на Бојко Борисов не попушта во врска со членството на Македонија во ЕУ.

повеќе

Упадот во американскиот Капитол што го извршија приврзаниците на Доналд Трамп како последен очаен обид да се поништи резултатот од изборите во 2020 година беше исто толку предвидлив колку и шокантен.

повеќе