Најавите се реализираат

Алонсо се враќа во Формула 1 за нова авантура со Рено

Фернандо Алонсо следната година ќе биде дел од Формула 1, двократниот шампион ќе го замени Даниел Рикиардо во Рено.

Падна договор за враќање на Фернандо Алонсо во Формула 1, голем број на извори пренесуваат дека се испеглани сите детали и утре ќе биде соопштена соработката.

Шпанецот, кој го напушти Мекларен во 2018 и реши да се испроба во други тркачки натпреварувања, ќе седне зад воланот на Рено и ќе го замени Даниел Рикиардо.

Фернандо Алонсо ја имаше најголемата слава токму со Рено, два пати беше шампион во Формула 1 во 2005 и 2006 година.

Западен Балкан оди во насока на целосна контрола на државните институции во служба на политичките елити. Не е чудо што граѓаните имаат ниска доверба во овие институции.

повеќе

Граѓаните се преморени од бескрајните, приказни на предавници и патриоти, тирански платформи, договори со Грција, Бугарија, рекети, пописи, тендери,

повеќе

Критичкото малцинство, на 2020 година не гледа само како на година која ја донесе вирусната пандемија, туку и како на година која донесе и еден друг вид на пандемија, онаа на КОВИД-авторитаризмот.

повеќе