Спорт

Останато од Спорт

Епската борба меѓу Хабиб Нурмагомедов и Тони Фергусон која беше закажана за 18 април нема да се одржи поради ситуацијата со коронавирусот, ова е петти пат да е откажан дуел меѓу овие двајца големи борци. 

30 Март 2020 - 20:14

Во третиот дел од интервјуто за „Калчомеркато“, Горан Пандев меѓудругото зборува и за неговиот престој во Наполи. 

30 Март 2020 - 15:34

Интернационалниот олимписки комитет (ИОК) ги потврди датумите за оджување на Олимписките игри кои поради коронавирусот се одложија за една година. 

30 Март 2020 - 14:30

Лео Меси попладнево излезе со соопштение, капитенот на Барселона објави дека сите играчи прифатиле 70% помала плата додека трае вонредната состојба, плус од свој џеб ќе дадат допринос за вработените во клубот да земат цела плата.

30 Март 2020 - 14:18

Медиумите од „островото" откриваат нови детали за радикалниот план на Премиерлигата за финиш на сезоната, фудбалерите ќе треба месец дена да бидат одвоени од своите семејства, исто како и судиите, камерманите и целиот друг персонал потребен за ТВ преноси.

30 Март 2020 - 13:24

Според „Ројтерс“, организаторот во среда ќе објави дека Вимблдон нема да има оваа година, турнирот ќе биде откажен поради ситуацијата со коронавирусот. 

30 Март 2020 - 12:58

Напаѓачот на Реал Мадрид, Карим Бензема смета дека е многу подобар напаѓач од неговиот сонародник Оливие Жиру. 

30 Март 2020 - 11:06

Анхел Ди Марија открива дека Реал Мадрид побарал од него да не настапи во финалето на мундијалот во 2014, Аргентинецот имал ситна повреда и „кралевите" не сакале ништо да ризикува бидејќи работеле на негова продажба.

29 Март 2020 - 22:34

Војчех Шчесни откри дека Кристијано Роналдо на сите фудбалери на Јувентус им купул ај-Мек компјутер поради црвениот картон заработен против Валенсија во 2018, ама прво плачел два месеци дека не направил ништо погрешно.

29 Март 2020 - 21:59

Голманот на Барселона, Марк Андре Тер Штеген вели дека не гледа фудбал на телевизија, не ги знае имињата на играчите, ги памти само по движењата од анализите кои ги правеле. 

29 Март 2020 - 17:45

Овозможувањето континуитет на стопанството треба да биде на прво место во агендата на Владата, бидејќи закрепнувањето на економијата ќе дојде токму од приватниот сектор.

повеќе

Светот првично се соочи со кризата предизвикана од коронавирусот на некоординиран начин, при што огромен број држави едноставно ги игнорираа предупредувањата и настапуваа самостојно.

повеќе

Пандемијата на коронавирусот која го зафати целиот свет, не само што има огромно влијание врз јавното здравство, општеството и економијата како целина, туку предизвика пустош и во спортот.

повеќе