Спорт

Останато од Спорт

Иван Тричковски вели дека ако бил поништен голот на Холандија можеби ќе било и понаку, но е горд на настапот на репрезентацијата на ЕП. 

21 Јуни 2021 - 20:11

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација, Горан Пандев денеска го одигра последниот натпревар за Македонија. 

21 Јуни 2021 - 20:02

Македонската репрезентација со убедливи 3-0 го загуби натпреварот против Холандија, но не разочара, Горан Пандев го одигра последниот меч во дресот на Македонија. 

21 Јуни 2021 - 19:56

Македонија игра одлично против Холандија, но домаќините водат благодарение на поглемата среќа и можеби една лоша судиска одлука. 

21 Јуни 2021 - 18:48

Премиерот на Македонија, Зоран Заев заедно со неговиот холандски колега Марк Руте го следи натпреварот на нашата репрезентација на Европското првенство на „Јохан Кројф“ Арената во Амстердам. 

21 Јуни 2021 - 18:40

Македонските навивачи бараат од Горан Пандев да остане уште една година, да ги доигра и квалификациите за Светското првенство на кое имаме реални шанси да се пласираме. 

21 Јуни 2021 - 17:49

Селекторот Игор Ангеловски ќе излезе со поофанзивна формација против Холандија за разлика од мечевите со Австрија и Украина, Иван Тричковски стартува од првата минута. 

21 Јуни 2021 - 16:49

Жоан Лапорта сонува за сензационален трансфер, претседателот на Барселона сака да ги спои двајцата најдобри фудбалери на денешницата, Лео Меси и Кристијано Роналдо.

21 Јуни 2021 - 16:44

Спортскиот канал во Австралија, „Опус Спорт“, денеска во живо направи прилог за македонските навивачи во Мелбурн кои организирано во ресторан ќе го гледаат мечот против Холаандија. 

21 Јуни 2021 - 16:16

Македонската репрезентација ќе има сериозна поддршка и на мечот со Холандија во Амстердам, црвено-жолтата боја доминира пред „Јохан Кројф“ Арената. 

21 Јуни 2021 - 15:57

Пристигна барањето од етничкиот албански фактор во политиката за тоа да има промена во химната, знамето и грбот на државата.

повеќе

Доколку најмоќните луѓе во земјата (вклучително и претседателот Милановиќ) не престанат со вербалните напади и притисоци врз новинари и медиуми, се плашам дека Хрватска ќе појде по стапките на Унгарија, Полска и Словенија во однос на (не)слободата на медиумите, што секако не е европски, туку автократски пат.

повеќе

Законот за високо образование јасно и прецизно ја пропишува постапката за избор во наставно-научни и соработнички звања на високообразовните институции во нашата држава-Македонија.

повеќе