Манчестер јунајтед го убедил Давид де Хеа да стави потпис на нов договор откако му понудиле многу пари а се откажале и од клаузулата со која на играчите им се намалува платата за 25%.

Искусниот новинар Лучано Пасирани ги разгоре страстите со изјавата за Ромелу Лукаку, тој почна да го фали Белгиецот колку е добар но на крај ја оплеска кога истакна дека напаѓачот може да биде сопрен само ако му се фрлат 10 банани.

Фудбалерите на Болоња направија голем гест по мечот со Бреша, отидоа во болницата каде што е Михајловиќ и се поздравија со својот тренер.

Кристијано Роналдо не можеше да издржи и се расплака сред интервју со познатиот новинар Пирс Морган откако му беше покажана снимка од неговиот покоен татко, кој кажуваше колку е горд на својот син.

16 Септември 2019 - 11:40

Играчот од средниот ред на Арсенал, Матео Гендузи се обиде да ги истрола навивачите на Ватфорд, но на крајот тој испадна мета за потсмев.

16 Септември 2019 - 11:34

Сташ Скубе имаше одлична партија во Монпелје и беше еден од најзаслужните за победата на Вардар, тоа не остана незабележано од медиа тимот на ЕХФ.

16 Септември 2019 - 10:05

Евгениј Поп Ацев од пливачкиот клуб „Вардар 2018“  го освои првото место на шестиот „Велешки пливачки маратон“ на 10 километри кој се одржа на езерото „Младост“.

16 Септември 2019 - 09:14

„Росонерите" добро се намачија на гостувањето на Бентегоди и покрај тоа што 70 минуги итраа со играч повеќе, Пјонтек со гол од пенал донесе минимална победа од 0-1.

15 Септември 2019 - 23:23

Рома се радува на првиот триумф во новата сезона, вечерва „волчицата" одигра спектакуларно прво полувреме и го совлада Сасуоло со 4-2.

15 Септември 2019 - 20:55

Арсенал водеше на полувреме со 0-2 на „Викариџ роуд" но Ватфорд се врати и за малку ќе го шокираше фаворитот, домаќините упатија дури 31 удар кон голот на Лено.

15 Септември 2019 - 20:01

Плаќањето на вработените на час наместо месечно помага да се зголеми нивната плата со тоа што ќе се вреднува работното време поефикасно.

Нема пазар доколку нема информации. Дајте ги информациите за пазарот на грозје.