Тојота се преврте на кров по судир со рено меган во Аеродром (ФОТО)
Фото: социјални мрежи
1700479132

На 20.11.2023 во СВР Скопје е пријавена сообраќајна незгода на ул. Васко Карангелевски помеѓу рено меган, со скопски таблички, управувано од Л.Д. (60) и тојота со скопски таблички, управувана од Е.Д.Б. (45).

сообраќајка

Според првичните информации, со телесни повреди се здобила Е.Д.Б. и укажана и е помош во Клинички центар Мајка Тереза.

Фотографиите се објавени на фејсбук-профилот на Марјан Лазаревски.