Случајот во МВР го пријавила неговата мајка

Заминал да собира печурки и исчезнал, 10 дена ни трага ни глас од 25-годишниот Димитар

Веќе втора недела како нема ни трага, ниту глас од Димитар Мицковски (26), момчето кое беше пријавено за исчезнато во МВР. Неговата мајка на 29 минатиот месец околу 15 часот во полицијата пријавила дека Димитар се оддалечил од домот и повеќе не се вратил. Од тогаш семејството ја изгубило трагата од момчето.

Апели за наоѓање на Димитар заедно со негова фотографија се споделуваат на социјалните мрежи. Во повикот на помош се вели дека момчето е исчезнато и дека последен пат кога излегол од дома, заминал да собира печурки.

„На 29.06.2020 во 15.23 часот во СВР Битола, Р.М. од с.Сопотница пријавила дека од домот се оддалечил нејзиниот син Д.М.(26) од с.Стругово, демирхисарско“, велат од МВР. 

Полицијата трага по исчезнатото момче, а семејството и блиските апелираат ако било кој има некаква информација веднаш да пријави во најблиската Полициска станица. 

Овогодинешниот процес во одлучување по конкурсот за финансирање на проекти за игран филм е селективен, корумпиран и компромитиран,

повеќе

Во споредба со 2019 година, просечното време поминато на социјалните медиуми во 2020 година се зголеми за рекордни 100% на сите платформи.

повеќе

Ковид-19 може да нѐ научи битни лекции за животот - дека почитта кон другите човечки суштества не е во честа која им ја даваме со пружање рака и тапкање по грбот, туку во суштинската грижа за нивната добробит и здравје.

повеќе