ВРЕМЕ

Вистинска пролет

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во западните делови ќе има услови за ретка појава на краткотраен дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Во Скопје максималната дневна температура ќе достигне до 23 Целзиусови степени, Маврово 15, Охрид 19, Битола 21, Кавадарци и Дојран 25, Берово 19, Крива Паланка 20...

И во наредните денови ќе имаме сончево и топло време со дневни температури од 18 до 24 степени.

Без оглед дали сте поддржувач или противник на претходната власт, не можете да оспорите дека таа постави сосема нови стандарди во поглед на мерките, напорите и вложувањата за да се привлечат странски инвестиции, за наши услови. 

повеќе

Ако лидерите на двете најмоќни земји во светот – САД и Кина имаат суштински разлики во начинот на кој тие гледаат на меѓународните односи, какви се изгледите за глобално зајакнување на соработката?

повеќе

Најновите случувања на релација политичка власт-граѓански сектор, повторно го отвораат прашањето за односите помеѓу овие два сегмента на општествениот живот.

повеќе