ВРЕМЕ

Уште денеска малку дожд, од утре до сабота сончево и топло

И утре ќе врне во Македонија, но тоа ќе бидат слаби и локални врнежи и тоа главно во источниот и југоисточниот дел од земјава.

Временските прилики се подобруваат, главно поради повисокиот воздушен притисок.

Во Скопје дневната максимална температура ќе биде 22 Целзиусови степени, во Тетово 20, Маврово 14, Дебар 21, Куманово 22, Крива Паланка 19, Виница 21, Штип 23, Берово 18, Дојран 24, Струмица 23, Гевгелија 25, Кавадарци 23, Охрид 22, Битола и Прилеп 21, Крушево 15, Преспа 21...

Утре максималните дневни температури ќе бидат од 20 до 26 Целзиусови степени, во петок од 22 до 28, а во сабота од 23 до 29. Од утре настапува период со ведро и сончево време со слаба локална облачност.

Одлуките донесени од поранешната власт, како што се докажа, беа лоши.

повеќе

Сѐ поочигледно е дека наместо Заев да направи чистка и да замети, граѓаните ќе го изметат него и СДСМ.

повеќе

Можеби поради еуфоријата што ја донесе туризмот - и желбата на самите жители на Грција да уживаат во одморите - пошироката јавност беше подготвена да ги толерира дневните бројки на новозаразени (во просек помеѓу 2.000 и 3.000 случаи во текот на летото). 

повеќе