Тешко повредена жена пешак во Скопје, ја удрила кола

Со тешки телесни повреди се здобила 63-годишната Р.Б. од Скопје, кога вчера околу пладне на ул.„Ферид Мурати“ во Скопје во неа удрило патничко возило „бмв 320“, со скопски регистарски ознаки, управувано од И.Н.(30) од с.Бојане, скопско.

Повредената скопјанка била пренесена во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Скопје. 

 

Наместо да седнат заедничи и оние од власта и оние од опозицијата и да се договорат околу стратегијата за борбата со најголемата опасност, тие мудруваат и кажуваат бајки.

повеќе

За жал во овие тешки времиња некои политичари се занимаваат и со вируски патриотизам: на корона не сме се обратиле мултилингвално.

повеќе

Кога кризата со коронавирусот ќе заврши, светот повеќе нема да биде ист, концептот на неолиберализмот ќе биде редизајниран.

повеќе