Зоран Милевски-Кичеец по прегледот во болница вратен во притвор

Зоран Милевски-Кичеец, еден од осомничените во случајот „Рекет”, кој заедно со Бојан Јованоски-Боки 13 е во притвор денеска попладне со одобрение од судот бил пренесен на преглед во приватна болница. По прегледот тој бил вратен во Истражниот затвор во Шутка. 

Според неофицијалните информации што ги објавуваат дел од медиумите, прегледот го направил во приватната болница „Жан Митрев” и сам си ги платил трошоците за прегледот и за трансферот. 

Помина времето кога политиката беше „шаховска борба“ на политичките актери, која неретко се одвиваше далеку од очите на јавноста и беше доста неразбирлива за обичниот гласач. 

повеќе

Државата треба повеќе да се вклучи во промовирање на младинско претприемништво како економска активност која би помогнала за намалување на невработеноста.

повеќе

Без оглед на политичката заднина на случајот за изнудување, владата во Скопје мора да се фокусира на темелна истрага наместо на ограничување на штетата.

повеќе