Русковска без коментар за новиот Закон за ЈО

Толку пати се менуваа одредени членови во Законот за ЈО, што чекам да излезе во Службен весник пред да дадам било каков коментар, изјави шефицата на Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција Вилма Русковска.

Толку пати се менуваа одредени членови во тој закон што навистина чекам да излезе во Службен весник, да го прочитам па да можам да дадам било каков коментар, изјави Русковска, прашана за став за Законот за ЈО.

Прашана до каде е обвинението за Меѓународен сојуз и дали има информации дали е прифатено, Русковска, рече дека се уште нема информации.

„Немаме информација, уште немам добиено решение од судот“, изјави Русковска. 

Благодарејќи на коронавирусот, граѓаните го видоа вистинското лице на  оваа натприродна организација, наречена државна администрација. Алчна, себична, несолидарна, нечувствителна.

повеќе

Солидарноста е единствениот начин за надминување на оваа криза.

повеќе

Ама бидејќи капиталисти со ситни души ја владеат земјава јас и ти ќе плаќаме, коментираат бизнисмените.

повеќе