По вчерашната итна операција Боки 13 е во стабилна состојба

Бојан Јовановски, осуден во случајот „Рекет“, вчера од затворот во Скопје бил итно пренесен во болница по што му била извршена операција на желудникот. Од болницата „Св.Наум Охридски“ информираат дека Боки 13 по операцијата е во стабилна состојба.

За време на рочиштата за случајот „Рекет“, адвокатот на Јовановски неколку пати апелираше до судиите со барање за одложување на рочиштата и за укинување на мерката притвор поради дијагностициран рак на желудникот. 

И покрај сета надеж што се роди со објавите за докажана ефикасност на неколку кандидати за вакцини за ковид-19, има долг пат пред нас што треба да се изоди за да се дојде до универзална и лесно достапна „вакцина за луѓето“. 

повеќе

Самиот Никос Коѕијас не го почитува договорот што го потпиша со Заев и Димитров. Ќе реагира ли македонското МНР на терминологијата во неговата колумна, како што вети дека секогаш ќе реагира кога се крши Договорот од Преспа? Треба. Ама не е за верување.

повеќе

За првпат 16 врвни бизнисмени од земјите на Западен Балкан, врз основа на мерливи критериуми, ќе го следат напредокот на економските реформи во регионот и ќе го известуваат Брисел.

повеќе