„Рекет“

Одбраната на Боки 13 повлече сведоци

Одбраната на Бојан Јовановски, првообвинет во „Рекет“ ги повлекла сведоците Владимир Тодоровиќ, Јовче Ременски, сопруг на екс пратеничката Фросина Ременски, како и Дејан Панделески кој требаше да сведочи денеска.

За сведоци во судницата се Сергеј Варошлија, Марија Јанковска и Александар Кртов.

Кога ќе заврши пандемијата, очекувајте државите да се вратат со поголема власт и поголем легитимитет.

повеќе

Откако не успеа во приказот на Мицкоски како екстензија на Груевски и на опозицијата како „анти-западна“, со изјавите неделава Заев покажува дека негов рецепт за изборна победа е само што помала излезност без учество на опозицијата.

повеќе