Неофицијално: Мијалков се предал во Обвинителство

Неофицијално МКД.мк дознава дека Сашо Мијалков, првообвинетиот во случајот „Таргет - Тврдина“, попладнево му се предал на обвинителството. Следуваат подетални информации.

 Еврообврзница во услови на најголемата светска економска криза за репрограмирање на долгот и буџетска поддршка.

повеќе

Повикот на Заев за „Влада за национален спас“ само три дена откако неговиот кабинет ја доби собраниската доверба, покажува дека таа тешко би се качила над сегашните 62 пратеници.

повеќе

Богатите држави мораат веднаш да донираат вакцини против ковид-19 на загрозените држави. 

повеќе