И блиската пријателка на БОКИ 13 во судница

Лила Филиповска утре е повикана да сведочи во „Рекет“

Водителката и блиска пријателка на Боки 13, Лила Филиповска е повикана да сведочи на утрешното рочиште за случајот „Рекет“. По денешното сведочење на обвинителот Бурим Рустеми, судијката Васка Николовска-Масевска извести дека за утре е планирано во судот да бидат испрашани четворица сведоци. 

Филиповска која беше со Боки 13 на пат кон Грција, шефицата на кабинет на Катица Јанева, Сања Димовска, Весна Костовска и Агапи Дика.

Јавното здравје и економијата одат заедно и во време на пандемија, па затоа најдобриот начин да ѝ се помогне на економијата во оваа криза е ако се воведат адекватни рестрикции за пандемијата да се стави под контрола.

повеќе

Стопанската комора на Македонија со донесувањето на 4-тиот сет на мерки гледа остварување на ветеното дека Владата на РСМ и во услови на здравствено- економска криза ќе стои зад компаниите.

повеќе

Оваа парафраза на големиот Иво Андриќ, нобеловец и водечко книжевно име на Балканот, за малку ќе го погодеше лично него.

повеќе