Следната недела во Кривичниот суд

И Сашо Мијалков ќе биде сведок во „Монструм“

Сашо Мијалков, Синиша Алексовски, Блерим Беџети, Муса Џафери и Зоран Трајковски ќе бидат сведоци на следното рочиште за „Монструм“.

Ако на 27 февруари за кога е закажано судењето, поранешниот шеф на обезбедувањето на Љубе Бошкоски, Трајковски не дојде сам, со наредба на судот ќе биде спроведе со полиција.

Ова е повторено судење за „Монструм“ откако Врховниот суд ја укина пресудата и го врати на почеток.

Благодарејќи на коронавирусот, граѓаните го видоа вистинското лице на  оваа натприродна организација, наречена државна администрација. Алчна, себична, несолидарна, нечувствителна.

повеќе

Солидарноста е единствениот начин за надминување на оваа криза.

повеќе

Ама бидејќи капиталисти со ситни души ја владеат земјава јас и ти ќе плаќаме, коментираат бизнисмените.

повеќе