МВР

Ден Дончев на разговор во полициската станица во Карпош

Поранешниот директор на Фондот за здравство Ден Дончев, денеска на покана на Одделот за организиран криминал на МВР бил на разговор во полициската станица во Карпош во Скопје. Тој уредно бил поканет, се пријавил на разговорот и по завршување си заминал, информираат од МВР.

Оваа покана за разговор во полицијата доаѓа по објавувањето на аудио и видео снимки на кои наводно се гледа како Ден Дончев прима пари и разговори во кои се споменуваат имињата на поранешниот премиер Зоран Заев, неговиот адвокат Филип Медарски.

Време е за коренити промени на економскиот систем во Хрватска.

повеќе

Јавното здравје и економијата одат заедно и во време на пандемија, па затоа најдобриот начин да ѝ се помогне на економијата во оваа криза е ако се воведат адекватни рестрикции за пандемијата да се стави под контрола.

повеќе

Стопанската комора на Македонија со донесувањето на 4-тиот сет на мерки гледа остварување на ветеното дека Владата на РСМ и во услови на здравствено- економска криза ќе стои зад компаниите.

повеќе