Првпат откако почна Рекет

Боки денеска дојде на суд насмеан и не се жали на болки

Бојан Јовановски од Истражниот затвор во Шутка со доцнење од 20 минути со полициска придружба дојде на судењето за „Рекет".

За разлика од претходните рочишта, тој денес изгледа подобро, а при влез во судница со насмевка ги поздрави присутните.

Пред почетокот на рочиштето тој не ѝ се пожали на судијката дека не се чувствува добро, што е првпат откако почна судењето за Рекет.

На денешното рочиште ќе сведочат тројца бизнисмени.

К.Д.

Фото: Роберт Атанасовски

Северна Македонија, исто така, мора да се придвижи кон енергетска независност, користејќи обновливи извори на енергија кои нема да му наштетат на кревкиот екосистем во оваа прекрасна земја.

повеќе

Турската влада има нови барања од социјалните медиуми и дигиталните платформи како што се Фејсбук (Facebook), Ватсап (Whatsapp), Инстаграм (Instagram) и Твитер (Twitter). 

повеќе

Баталете ги овие глупости со Бугарија, а Османи нека си фати патот до Брисел да земе обрасци за членство во ЕЕО и нека ги пополнат брзо.

повеќе