Случај „Рекет“

Адвокатот Павлески не докажа дека обвинителката е жртва, се откажа од Јанева

Адвокатот Стеван Павлески и го откажа полномошното на Катица Јанева, која ја застапуваше во случајот „Рекет".

За неговата двојна улога во предметите на СЈО, и како бранител на Јанева и како бранител на Цветан Панделевски во случајот „Империја“ на СЈО, обвинителката Вилма Русковска која го води случајот „Рекет“ имаше сериозна забелешка. Павлески тогаш вети дека ќе го откаже полномоштвото на Панделевски и дека ќе докаже дека Јанева е жртва.

Адвокатот денеска се премислил.

Катица Јанева од 21 август е во притвор како осомничена во случајот „Рекет“.

Нема пазар доколку нема информации. Дајте ги информациите за пазарот на грозје.

повеќе

Овој термин, без исклучок го употребуваат сите партии кога се во опозиција. СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ, Алијанса за Албанците, ДПА...

повеќе