Соопштенија

Единствениот криминален октопод е раководен од Будимпешта, а ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се неговите пипци. Единствениот криминален октопод е раководен од Будимпешта, а негова единствена цел е одбрана на криминалот на Никола Груевски и фамилијата, реагира СДСМ на конференцијата за медиуми на Димче Арсовски од ВМРО-ДПМНЕ.

21 Јули 2019 - 15:04

Република Македонија е жртва на криминалниот октопод на чие чело е аболицираниот Зоран Заев. Македонската граѓани се жртва на СДСМ кој своите криминални пипци ги рашири во секоја пора од општествениот живот, соопшти ВМРО-ДПМНЕ.

21 Јули 2019 - 09:39

Мицкоски не може да го одбрани криминалот на Груевски. Јасно е дека Мицкоски не успеа повторно. Тој побегна од лидерска средба, но од правдата нема бегање. Мицкоски нема да може да го одбрани криминалот на Никола Груевски, вистинскиот негов шеф, се вели воденешното соопштение на СДСМ.

21 Јули 2019 - 09:37

Една е главата на криминалниот октопод, а таа се наоѓа во Будимешта и се вика Никола Груевски. Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ сѐ уште се само пипците со кои раководи главата од странство. Освен ширење невистини и одбрана на криминал, ништо друго не излегува од белиот дворец на ВМРО-ДПМНЕ, се вели во реакцијата на СДСМ на денешната изјава на Димче Арсовски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ.

20 Јули 2019 - 15:58

Мицкоски не успеа. Побегна од лидерска средба, но нема бегање од правдата. Докажавме дека за нас криминалот не познава партии и бескомпромисно сме за борба против криминалот и корупцијата, се вели во соопштението на СДСМ.

20 Јули 2019 - 09:46

Сѐ што допре Зоран Заев го претвори во пепел. Неговиот криминоген карактер за три години ја уништи државата, институциите и сите проекти до кои се докопа заедно со своите крими соработници. Наместо неселективен и ефикасен орган на прогон, СЈО го претворија во партиска испостава која служи за заплашување на противниците на Заев и собирање на рекет за лично богатење, се вели во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ.

20 Јули 2019 - 09:01

Најновата мега афера со рекет во кој се вклучени медиумски тајкуни, јавни личности, пратеници од владејачкото мнозинство, а постојат индиции дека СЈО е институцијата која ги давала материјалите за остварување на сопствена корист, е дефинитивно дното кое го достигна оваа власт. Никакви одбрани од новинари блиски до власта, кои сега Заев го прават борец против корупцијата, веќе не фаќаат корен. Јавноста едноставно е свесна, дека корупцијата е длабоко навлезена во највисоките ешалони на власта, соопшти партијата Глас за Македонија.

20 Јули 2019 - 07:29

Овој документ кој што е директно признание на власта дека над 500 семејства во АД Водостопанство веќе трет месец немаат земено плата. Додека има пари за скапи вина и луксузни коктели и јадења за Николовски, Димковски и нивните сопартијци од СДСМ, директорот Селими ги принудува вработените да потпишуваат спогодба дека се согласуваат платата за мај месец да им биде исплатена во јули. Да добро слушнавте! 500 вработени во АД Водостопанство ќе ја земат мајската плата во јули! Да не беше трагично ќе беше смешно, изјави Цветан Трипуновски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ.

19 Јули 2019 - 15:55

Лидерските средби на партии и на поединци заедно и координирано ја доведоа Македонија до дното. Тоа е глумење релевантност без реална народна ооддршка. Партии со милионски имоти и поединци со сомнително потекло не можат веќе три децении да си поигруваат и тргуваат со државата, се вели во соопштението на ТМРО.

19 Јули 2019 - 13:50

Христијан Мицкоски бега од лидерска средба, единствено е фокусиран на одбрана на криминалот на Никола Груевски и затоа се обидува да ги блокира реформите и да ѝ наштети на државата, обвинува СДСМ.

19 Јули 2019 - 10:37

Кој лаже, тој и краде, а Катица Јанева и лаже и краде исто како нејзиниот ментор Зоран Заев. Пријателката на притворениот рекетар Боки 13, наводно се разболе дента кога беше обелоденета аферата за рекетарскиот политичко-судско-медиумски октопод на СДСМ. На Јанева не може да ѝ се верува и затоа надлежните мора да испитаат дали го фалсификувала или злоупотребува боледувањето, се вели во денешното соопштение на ВМРО-ДПМНЕ.

19 Јули 2019 - 09:31

Централниот одбор на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија, поддржан од пратениците, министрите, замениците министри, градоначалниците, Социјалдемократската младина и Форумот на жени, тргнувајќи од интересите на граѓаните и заложбата за воспоставување на владеење на правото и остварување на националните интереси за членство во ЕУ и НАТО синоќа донесе Декларација за бескомпромисна борба против криминалот и корупцијата.

19 Јули 2019 - 07:33

СДСМ треба да ги бара во своите редови членовите на рекетарско-политичко-судско-медиумски октопод кој е актуелен деновиве, соопштува ВМРО-ДПМНЕ.

18 Јули 2019 - 17:17

Неуспесите на оваа Влада не престанаа. Свесни сме дека оваа Влада на СДСМ-ДУИ го загуби патот во сопствениот двор, па денеска сме тука да ги потсетиме на неуспесите или случаите кои немаат епилог, а се случиле во владите што имаат заеднички именител ДУИ, кои еднаш со ВМРО-ДПМНЕ, а сега и со СДСМ, се чувствуваат удобно во владините столчиња и се чини дека се обидуваат со текот на времето да замолчат случаи кои имаат премногу големи индикации дека тие се монтирани, рече Елмедин Мемиши, портпарол на Движењето Беса на денешната прес-конференција што ја одржа пред владата.

18 Јули 2019 - 14:55

Правда и правна држава нема се додека се штитат партиските функционери блиски до Заев. Сѐ додека разни „Кики, Фрики и специјални обвинителки” се недопирливи за истрагата и заштитени од Заев, Македонија ќе тоне во криминал, корупција и рекет. Сѐ додека законите не важат за градоначалници што киднапираат и малтретираат или генерални секретари што договараат тендери, Македонија нема да добие датум за преговори, се вели во денешното соопштение на ВМРО-ДПМНЕ.

18 Јули 2019 - 12:11

Македонските граѓани конечно го гледаат крајот на илузијата што им се продава од осамостопјувањето до денес.

повеќе

Министерот за финансии не треба да е кум, баџанак, шура, братучед или самиот тој, бидејќи треба да даде отпор на честите политички, но не и економски барања на членовите на владата.

повеќе

Зрелоста на еден народ е да препознае кога протестите за замена му ги продаваат како протести за промена. 

повеќе