ВМРО-ДПМНЕ: По поткупот од 300.000 евра јасно е дека за Заев приоритет е само личното богатење

Последните материјали покажуваат дека секоја работа во Владата била дебело плаќана. Српски тајкун платил најмалку 300.000 евра поткуп за да му се заврши некој бизнис со Владата на Заев. Да потсетиме дека Зоран Заев беше снимен како бара евро за црквата и евро за Вицето во сличен случај пред неколку години, а за кое од Луј Витон судството беше ослободен, се вели во денешното соопштение на ВМРО-ДПМНЕ.

„Колку од овие пари на српскиот тајкун завршиле кај браќата Вице и Зоран Заев? Има сведоштва дека сите изрекетирани пари завршувале токму кај нив. Сега граѓаните гледаат дека оваа власт на Заев единствено била организирана само кога се работи за криминалот, а сѐ друго во државата го има оставено да тоне и да пропаѓа. Власта на СДСМ и Заев покажаа дека можат единствено повеќе криминал, можат повеќе корупција и можат само порази. Да ставиме крај на виткањето на р'бетот“, соопшти ВМРО-ДПМНЕ. 

Овогодинешниот процес во одлучување по конкурсот за финансирање на проекти за игран филм е селективен, корумпиран и компромитиран,

повеќе

Во споредба со 2019 година, просечното време поминато на социјалните медиуми во 2020 година се зголеми за рекордни 100% на сите платформи.

повеќе

Ковид-19 може да нѐ научи битни лекции за животот - дека почитта кон другите човечки суштества не е во честа која им ја даваме со пружање рака и тапкање по грбот, туку во суштинската грижа за нивната добробит и здравје.

повеќе