ВМРО-ДПМНЕ: Од прогресивна партија, СДСМ стана мафијашка структура и извор на криминал

Блед говор, ништо ново, историски одлуки за историски неуспеси. СДСМ од прогресивна партија стана мафијашка структура и извор на криминал.  
Сочувствуваме со членовите на СДСМ и ги охрабруваме да си ја вратат партијата назад од мафијата која им ја киднапирала, се вели во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ по повод денешниот конгрес на СДСМ.

„Заев велеше ЕУ ќе биде нашиот најдобар пријател, а денес на Заев најдобар пријател му е Седат Пекер, Шкаљарскиот клан и мафијашки босови ширум светот. Заев донесе хибриден режим и сиромаштија. Никој не живее подобро, само екипата околу него што краде и мести тендери.

6.000 луѓе ги изгубија животите поради Заев. Додека сите во светот трчаа по вакцини, Заев со Филипче трчаше по провизии.  Зоран Заев е истата криминална матрица од криминалната транзиција, а СДСМ се распаѓа поради криминал. После 5 години, нема ниту еден проект со кој може да се пофали. Има само порази. Парите наместо кај граѓаните отидоа кај Рашковски и Вице.
Македонија е изолирана, наместо членка на ЕУ, Заев ја направи пријател со Буркина Фасо, Лесото и Гана на  листите по криминал и сиромаштија.
Државата е задолжена. Јавниот долг е 62%, односно над 6,5 милијарди. Македонија стана плантажа за марихуана за Заеви, а народот аргати“, соопшти ВМРО-ДПМНЕ.

Узурпацијата на јавниот простор како камен за сопнување на граѓанскиот активизам.

повеќе

Паузата во борбата против коронавирусот, бизнисот ја користи за свое преструктуирање и за непосредни контакти со компаниите кои беа запоставени во изминатиот период.

повеќе

Страшно е да се помисли дека постојат луѓе што со години се распрашуваат, го истражуваат, и го следат животот на граѓаните преку социјалните мрежи и интернетот.

повеќе