ВМРО-ДПМНЕ: Јавно соопштуваме дека директен учесник во пропаѓањето на Еуростандард се Заеви

Директен учесник во пропаѓањето на Еуростандард банка се Заеви, таму кредити без покритие земал неговиот брат му на премиерот Зоран Заев, Вице Заев. 29 фирми од Струмица, меѓу кои и Сара инженеринг на Вице Заев, како и Глобал медиа груп и Тритерол, фирми на бизнис партнерите на Заеви, земале кредити без покритие и од невраќање се стекнале со богатство од 13 милиони евра, се вели во денешното соопштение на ВМРО-ДПМНЕ.

„Дали сопственикот на компанијата Минки е косопственик во друга фирма каде се бизнис партнери на Заеви кои го градат трговскиот центар во Прилеп. СДСМ не може да избега од вистината, до гуша се потонати во криминал тежок 200 милиони евра со кој пропадна банка и илјадници граѓани се оштетени. Ова е вториот ТАТ, а за него е виновен Зоран Заев“, соопшти ВМРО-ДПМНЕ.

Богатите држави мораат веднаш да донираат вакцини против ковид-19 на загрозените држави. 

повеќе

Можеби ни треба регистар на погрешни перцепции на граѓаните за криминалот и корупцијата во државата.

повеќе

Младите бараат подобар живот надвор од државата, бидејќи доаѓаат до заклучок дека приватните компании и странските организации им пружаат поголема поддршка и повеќе ги вреднуваат отколку сопствената држава.

повеќе