ВМРО-ДПМНЕ: Дали Заев во Тетово договорил редефинирање на државата?

Зоран Заев и СДСМ треба да одговорат што бараше Заев во Тетово и дали договараше територијално редефинирање на државата. Дали Зоран Заев вети дека ќе направи целосно преуредување на уставниот поредок? Заев ја турна државата во калта на криминал, корупција, непотизам и незаконие, се вели во денешното соопштение на ВМРО-ДПМНЕ.

„Република Македонија стагнира на секое поле. Наместо реформи Заев тера антидржавна агенда. Државните претпријатија се користат за местење тендери, а приватниот сектор со исклучок на бизнисите на Заеви и Анѓушев пропаѓаат. Се повеќе луѓе ја напуштаат Република Македонија. Наместо да ги врати иселените, власта го забрза процесот. На Република Македонија ѝ е потребна обнова. Потребна е нова влада која ќе ја предводи ВМРО-ДПМНЕ и ќе донесе напредок за државата“, соопштува ВМРО-ДПМНЕ.

Македонските граѓани конечно го гледаат крајот на илузијата што им се продава од осамостопјувањето до денес.

повеќе

Министерот за финансии не треба да е кум, баџанак, шура, братучед или самиот тој, бидејќи треба да даде отпор на честите политички, но не и економски барања на членовите на владата.

повеќе

Зрелоста на еден народ е да препознае кога протестите за замена му ги продаваат како протести за промена. 

повеќе