СДСМ

Шутаров: За 8 Септември ВМРО-ДПМНЕ не положи цвеќе на почивалиштата на Глигоров и Трајковски

На големиот државен празник, Денот на независноста, ВМРО-ДПМНЕ не испрати делегација, не положи цвеќе пред почивалиштата на поранешните претседатели на државата, Киро Глигоров и Борис Трајковски. Со таквиот потег ВМРО-ДПМНЕ покажа непочит кон државата, кон националниот празник, минатото и двајцата први претседатели на државата, изјави Гордан Шутаров, организациски секретар на СДММ.

Гордан Шутаров

„Ништо не се менува во ВМРО ДПМНЕ, манифестира делби и на национален празник. ВМРО-ДПМНЕ докажа дека ги интересира само одбрана на криминалот , одбрана на криминалците и тајкуните во сопствените редови. Посветени на одбрана на криминалот, во ВМРО-ДПМНЕ очигледно немаат време да оддадат почит на 8 Септември и претседателите Глигоров и Трајковски.

ВМРО-ДПМНЕ нема кредибилитет да зборува за државност и патриотизам бидејќи не го почитува Денот на независноста, не ја почитува историјата и не ја почитува државата“, изјави Шутаров.

Овогодинешниот процес во одлучување по конкурсот за финансирање на проекти за игран филм е селективен, корумпиран и компромитиран,

повеќе

Во споредба со 2019 година, просечното време поминато на социјалните медиуми во 2020 година се зголеми за рекордни 100% на сите платформи.

повеќе

Ковид-19 може да нѐ научи битни лекции за животот - дека почитта кон другите човечки суштества не е во честа која им ја даваме со пружање рака и тапкање по грбот, туку во суштинската грижа за нивната добробит и здравје.

повеќе