СДСМ: Мицкоски се загуби поради „црната листа“ на САД па е деструктивен

„Христијан Мицкоски целосно се изгуби по објавата на црната листа на САД на којашто се најде неговиот шеф и ментор Никола Груевски. Во време на најголема економска криза прави деструкции, блокади и по секоја цена врши партиско мотивирање на протести", се наведува во соопштението на СДСМ.

Од партијата велат дека граѓаните не ги интересира себичната политичка желба на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Мицкоски, а дека СДСМ останува посветено да работи во интерес на граѓаните и државата.

„Пред нас е одговорна работа, справување со последиците од најголемата криза по Втората светска војна којашто Владата предводена од премиерот Ковачевски успешно ја спроведува. Но, сето ова Мицкоски не го интересира, бидејќи наместо за интересите и потребите на граѓаните, единствено се грижи за неговата политичка кариера. Владата и парламентарното мнозинство предводено од СДСМ се стабилни и нема да дозволат изгубениот Мицкоски и неговата ВМРО-ДПМНЕ да направат штета на граѓаните, нема да дозволат да влеат несигурност или нови кризи“, се вели во соопштението на СДСМ.

Неколку години при здрав разум сакаат да ни наметнат и да нѐ убедат дека со соседна Бугарија сме имале заедничка историја. 

повеќе

Деновиве во Комората пристигна нацрт-концептот за даночни реформи, кој треба да претставува основа за јавна расправа во наредниот период.

повеќе

Концептот е насочен кон креирање на оптимален даночен систем, кој ќе го поддржи економскиот раст, а со тоа и животниот стандард на нашите граѓани.

 

повеќе