Реакција

Мицкоски нека си ја мисли за тоа како рацете му се фатени во медот, реплицира СДСМ

Христијан Мицкоски треба да се грижи единствено за одговорност за тендерот од 136 милиони евра за пречистителна станица во Скопје. Не СДСМ, туку функционери на ВМРО-ДПМНЕ меѓусебно се обвинуваа за сторен криминал Јавноста дозна дека Мицкоски лично се занимавал со провизии, тендери и профитирање на грбот на граѓаните", реагира СДСМ на денешните изјави на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ.

Мицкоски како шпицен градоначалник самиот призна дека се мешал во набавка на автобуси за Град Скопје, а сега, кога е фатен со рацете во медот, тој смислува и фабрукува невистини во очаен обид да го отргне вниманието на јавноста од неговиот криминал, наведува СДСМ во реакцијата и додава дека ВМРО-ДПМНЕ е криминална партија и дека одговорност за спорниот тендер од 136 милиони евра мора да има.

Сведоци сме деновиве на сензационална приказна за некаков американски тим кој, внимавајте, агресивно ќе ловел корупција во Македонија.

повеќе

Најавите на американската администрација за бескомпромисна  борба против овие корумпирани,  неспособни  и криминални структури на сите нивоа на државата за македонските граѓани се единствено светло во тунелот.

повеќе

Концептот на даночната реформа, кој го претставивме минатата недела на заедничка прес конференција со премиерот е дел од поголем процес за креирање на оптимален даночен систем кој ќе биде праведен и ќе го поддржи економскиот раст.

повеќе