Aлијанса за Албанците: Режимот СДСМ-ДУИ го ослободи кумот на криминалот и корупцијата, Сашо Мијалков

Судството контролирано од режимот СДСМ-ДУИ успеа да триумфира против правдата и граѓаните.  Сашо Мијалков, главниот партнер на овој режим, со одлука од Апелацискиот суд конечно е пуштен на слобода, се вели во реакцијата на Алијанса за Албанците.

„Овој ден ќе се памети како најцрниот ден на правдата во земјата. Криминалот, корупцијата и режимот се соединија за да го спасат од правдата нивниот кум, додека стотици граѓани се држат бесправно по затворите. Министерот и заменик министерот за неправда, Бојан Маричиќ и Агим Нухиу под итно треба да ги напуштат нивните позиции  и да му се придружат на нивниот пропаднат шеф, Зоран Заев.
Ги уверуваме соучесниците во криминалот и челниците на овој режим дека многу брзо ќе дојде денот и ќе одговараат за секој криминал и неправда кон државата и нејзините граѓани“, се вели во реакцијата на Алијанса за Албанците.
 

(Насловот е на турски со причина, во превод, „писмо или револвер“.)

повеќе

Со фактот што Европа продолжува да плаќа милијарди долари за рускиот гас секој месец, таа и понатаму игра онака како што свири Кремљ, покажувајќи на тој начин дека е заробеник на сопственото задоволство.

повеќе

Грејната сезона заврши во месец април како и секоја година, но последнава беше со многу проблеми кои произлегоа од енергетската криза, од војната во Украина и генерално од светската економска криза.

повеќе