Продолжува невообичаено топлото време

Сончево со температура до 27 степени

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од четири до 13, а дневната од 22 до 28 Целзиусови степени.

Во Скопје, сончево и топло. Утринската температура ќе се спушти до 10, а дневната ќе се искачи до 27 степени. Во Маврово 21, Охрид 22, Битола 25, Кавадарци 27, Крива Паланка 24, Берово 23, Дојран 28 степени.

Продолжува периодот на претежно сончево и топло време. По одделни котлини ќе има услови за слаба утринска магла.

Минхенската безбедносна конференција, која со децении служеше како силен симбол на силата на западното сојузништво, оваа година покажа дека јазот меѓу сојузниците е поголем од кога и да е.

повеќе

Време е да се почне да се размислува што може да значи тоа.

повеќе

Која е логиката на Заев и СДСМ со вчерашниот протест што од сега се гледа дека ќе им биде и наративот за целата кампања?!

повеќе