Време

Сончево и релативно топло со мала до умерена облачност

Времето денес ќе биде сончево и релативно топло со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер претежно од југоисточен и југозападен правец.

Утринската температура ќе се движи од минус шест до 14, а дневната од 26 до 32 степени.

Во Скопје, сончево и релативно топло со слаб југозападен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 12, а дневната ќе се искачи до 30 степени

Во четврток ќе настапи значително наоблачување и ќе има повремени врнежи од дожд. На места ќе биде и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено попладне и во текот на ноќта кон петок.

Ќе дува умерен до засилен северен ветер кој ќе предизвика значително опаѓање на температурата.

За преродба требаат само три чекора: промена на изборниот модел, укинување на мега и квази државниот апарат заедно со сите паразити во него и економски план за ревитализација на земјата.

повеќе

Нашиот капацитет за справување со општи кризи е ограничен. Дали здравството е немоќно, или ние не можеме да се прилагодиме на промени?

повеќе

 За базата во Ново Село, Бугарија не добива ни долар за закупнина, а отворени се и бројни прашања за животната средина.

повеќе