Жителите на Гази Баба да пријават паднати или оштетени дрва од синоќешното невреме

Во синоќешното невреме проследено со силен ветер и дожд што зафати делови од Општината Гази Баба, има многу паднати дрвја и гранки, кои нанеле штети најмногу на паркирани возила. 

„Екипите на ЈКП ‘Гази Баба 2007‘ по вчерашното невреме проследено со силен ветар и дожд вршеа интервенции до доцна во ноќта и тоа на шест локации на територија на Општина Гази Баба во населбите Автокоманда, Керамидница, Хиподром и Ченто.

За таа цел апелираме до жителите на Општина Гази Баба доколку забележат дрва кои што се оштетени од вчерашното невреме веднаш да пријават, сѐ со цел навремено отстранување на истите“, велат од ЈКП Гази Баба 2007”.

 

Постојат различни фактори кои влијаат на нивото на ризик кога станува збор за перење пари. Тоа може да биде од клиенти, региони, производи или ризик од финансиски инструменти. Разбирањето на овие ризици, како и факторите што придонесуваат, им овозможува на надлежните органи многу поефикасно да се заштитат од перење пари поврзано со корупција.

повеќе

Ако идниот премиер биде македонски Албанец и ако успее сите граѓани на Македонија да се поклонуваат под едно знаме, тогаш – зошто да не!

повеќе

Стана премногу вообичаено да се слушнат повици за брза и сериозна одмазда како одговор на недокажани престапи на говорот и мислата, велат Ноам Чомски, Џ.К. Роулинг и 150 други интелектуалци во отворено писмо до јавноста.

повеќе