Град Скопје

Викендов заврши првата фаза од авионско прскање против комарци, почнува терестричната дезинсекција

Првата фаза од авионската дезинсекција против возрасни форми на комарци на подрачјето на Скопје  беше извршена во раните утрински часови, соопштија од град Скопје.

 

Воедно, потсетуваат дека денеска ќе започне и терестричната дезинсекција, на подрачјето на Скопје, против возрасни форми на комарци, а ќе заврши најдоцна до 23 мај (четврток). Предвидено е прскањето од земја да се реализира во период од 23 до 4 часот.

 

Нема пазар доколку нема информации. Дајте ги информациите за пазарот на грозје.

повеќе

Овој термин, без исклучок го употребуваат сите партии кога се во опозиција. СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ, Алијанса за Албанците, ДПА...

повеќе