Вчера запалените контејнери за време на полицискиот час заменети со нови

За време на полицискиот час вчера кај Буњаковец во Скопје беа запалени контејнери, но за брзо време изгаснати. Утрово запалените контејнери на булеварот „Партизански одреди“ кај Буњаковец се заменети со нови.

„Вандализмот над општото добро, никому не носи добро. Да го чуваме градскиот имот заедно“, напиша скопскиот градоначалник Петре Шилегов на својот фејсбук-профил.

Доколку нешто радикално не се промени, не можеме да очекуваме дека нашата економија брзо ќе се нормализира и ќе излезе од сегашната криза.

повеќе

Како да разликуваш дали „Македонец” означува етничка припадност или државјанство? Според потребата на моментот!

повеќе