Вчера двајца скопјани пријавиле дека ги каснало куче-скитник

41-годишен маж и 18-годишна девојка вчера пријавиле дека на улиците низ градот биле каснати од заталкано куче.

Фото: Пиксабеј

Во 18 часот во Полициската станица Центар Д.М. (41) од Скопје пријавил дека на ул. „Дебарца“ бил каснат од куче-скитник, а во 18.40 часот во Полициската станица Ѓорче Петров Р.Р. (18) од Скопје пријавила дека на ул. „Ѓорче Петров“ била касната од куче скитник.

Легенда под Главна слика

Фото: Пиксабеј

Доколку чувствуваме дека нашиот труд ќе биде награден со успех, ќе ѝ приоѓаме на околината со апетит, доверба и храброст.

повеќе

Од општи формулации кон конкретни разговори.

повеќе

„Вчерашниот ден измина, утрешниот допрва доаѓа, го имаме само денес - да започнеме“.

повеќе