ЈП „Водовод и канализација-Скопје“

Утре прекинато водоснабдување на улица „8-ма ударна бригада“

Поради изведување на водоводен приклучок утре прекинато водоснабдување ќе имаат ќе имаат корисниците од улицата „8-ма ударна бригада 35“.

„Ве известуваме дека на ден 13.09.2019г поради изведување на водоводен приклучок од „Ф-80мм“ на улица „8-ма ударна бригада 35, прекинато водоснабдување  ќе  имаат корисниците на дел од истата улица. Водоснабдувањето ќе биде прекинато од  09:00 часот  до завршување  со техничкиот зафат“, соопштуваат од ЈП „Водовод и канализација-Скопје“.

 

Јавните медиумски сервиси треба да бидат столб на демократските општества и примарен извор на информации за сите граѓани.

повеќе

Отповикот или импичментот на претседателот Доналд Трамп од страна на Претставничкиот дом покажува дека членовите на Конгресот на САД прво се партијци, а потоа Американци.

повеќе

Најпрво, важно е да се напомене дека поседувањето на оф-шор компанија не е нелегално само по себе. Во суштина оф-шор земјите нудат низа поволности како што се исклучително поволни стапки на данок. Всушност, некои од нив имаат нула стапка на данок. 

повеќе