Утре по Илинденска и околните улици посебен сообраќаен режим, најави МВР

Министерството за внатрешни работи информира дека утре СВР Скопје ќе преземе мерки за посебен режим на сообраќајот на булеварот Илинден, поради најавен протест од приватните превозници, кој ќе почне во 6 часот.

Фото: П.Џ.

Како што информира МВР, посебен сообраќаен режим ќе има од крстосницата на булеварот Илинден со булеварот Св. Климент Охридски до крстосниците со бул. 8 Септември и околните улици.

МВР апелира до граѓаните да ги почитуваат наредбите од полициските службеници

Легенда под Главна слика

Фото: П.Џ.

Да ги споменеме и другите големи глобални предизвици: големите опасности од еколошка катастрофа; зголемувањето на нееднаквоста во нашите општества; и напливот на нови технологии кои можат да го нарушат светот доколку истите не бидат соодветно користени и контролирани.

повеќе

Им благодарам на Русите како креатори, но посебно на бугарските послушни  извршители за пропагандата што ја водат против Македонија. Што направија?

повеќе

Деновиве адвокатот Тортевски во дебатна емисија рече дека немаме критична маса за држава. Не знам дали е така, но изгледа немаме критична маса за сериозни дебати и дијалози во општеството. 

повеќе