ЈП Водовод и канализација - Скопје

Утре без вода високите зони во Аеродром и Ново Лисиче

Поради санирање на уличен дефект од ф-400 мм на булеварот „Борис Трајковски“, кај раскрсницата со булевар „Србија“, утре од 9 часот прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од висока зона во населба Аеродром и висока зона во населба Ново Лисиче. Прекинот на водоснабдувањето ќе трае до санирање на дефектот, информираат од ЈП „Водовод и канализација-Скопје“.

Во изминатите 24 години откако Македонија и САД воспоставија официјални дипломатски односи, македонско-американските трговски врски растат бавно, но сигурно.

повеќе

Оваа појава почнува да претставува сериозна закана за учениците, но и грижа за родителите и наставниците.

повеќе

Пробацијата претставува клучна новина во реформата на нашиот пенитенцијарен и казненоправен систем и приоритетна цел на владината политика.

повеќе