Утре без вода жителите на општина Центар

Поради уличен дефект утре без вода ќе бидат жителите на улицата Орце Николов општина Центар во Скопје. Како што соопштуваат од Јавното претпријатие „Водовод и канализација", прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на потегот Аминта Трети и до улицата Мирослав Крлежа.

„Ве известуваме дека на ден 02.04.2019.поради уличен дефект од Ф-100мм на улица Орце Николов 96 во населба Центар, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на потегот од Аминта Трети до улицата Мирослав Крлежа, од 09:00часот до санирање на дефектот", се вели во соопштението на претпријатието.

Министерот за финансии не треба да е кум, баџанак, шура, братучед или самиот тој, бидејќи треба да даде отпор на честите политички, но не и економски барања на членовите на владата.

повеќе

Зрелоста на еден народ е да препознае кога протестите за замена му ги продаваат како протести за промена. 

повеќе

Толку убава, чиста земја, богата со шуми, планини и природни ресурси ја претворивме во Мордор.

повеќе