ЈП „Водовод и канализација-Скопје"

Утре без вода дел од жителите на Аеродром и Ново Лисиче

Поради дефект утре без вода ќе бидат дел од жителите на населбите Аеродром и Ново Лисиче.

„Ве известуваме дека на ден 18.05.2019 год. поради санирање на уличен дефект од ф-400мм на бул.„Борис Трајковски“ раскрсница со бул. „Србија“, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од висока зона во населба Аеродром и висока зона во населба Ново Лисиче од 09:00 часот до санирање на дефектот“, соопштуваат од ЈП „Водовод и канализација-Скопје".

(Текстот е одговор на колумната „Сите нации се модерни конструкти" од д-р Љубица Спасковска објавена на МКД.мк, 1 август)

повеќе

На мојот пријател, овчарот Митко му реков: „Дојде време ти, јас, сите граѓани на Македонија да си го вратиме суверенитетот на оваа наша држава".

повеќе

Неопходно е да се допрецизира законот со што би се овозможило одреден дел од финансиски средства да се пренасочат кон делот на општествена одговорност на приредувачите на игри на среќа со цел подобрување на спортската инфраструктура.

повеќе