ЈП Водовод и канализација - Скопје

Утре без вода дел од Центар

Утре поради изведување на водоводен приклучок ф-80 мм на улицата „Ристо Шишков“ бб, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од улиците „Ј.Х.Џинот“, „Благоја Страчков“, „8 Март“, „Ристо Шишков“ и објектите во близина на Градски стадион. Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 9 часот до завршување на интервенцијата.

Македонските граѓани конечно го гледаат крајот на илузијата што им се продава од осамостопјувањето до денес.

повеќе

Министерот за финансии не треба да е кум, баџанак, шура, братучед или самиот тој, бидејќи треба да даде отпор на честите политички, но не и економски барања на членовите на владата.

повеќе

Зрелоста на еден народ е да препознае кога протестите за замена му ги продаваат како протести за промена. 

повеќе