ЈП Водовод и канализација-Скопје

Утре без вода дел од Аеродором

Поради водоводен приклучок ф-300мм на улица „Владимир Комаров“ бб утре од 9 часот со прекинато водоснабдување ќе бидат дел од корисниците на ул. „Владимир Комаров“, Вучко Компани, Пензионерскиот Дом, Тинекс и Хотел Порта. Водоснабдувањето ќе биде прекинато до завршување на приклучокот, информираат од ЈП Водовод и канализација-Скопје.

Минатата недела, Сирија повторно беше на врвот на меѓународните вести. Земјата, која долги години е вклучена во борбата против екстремистичките групи, повторно се соочи со нов бран на агресија и воена акција. Во средата, на 9 октомври, турската армија, заедно со сириските антивладини бунтовници, го започна маршот кон североисточните делови на оваа земја што предизвика жестоки борби.

повеќе

Добар изборен систем треба да биде репрезентативен, но и да овозможува ефикасно владеење.

повеќе

Луѓето можете и ги задржите во сопствената земја - ако им е добро.

повеќе