Утре без струја делови од повеќе скопски општини

Поради закажани технички зафати утре без електрична енергија ќе останат дел од потрошувачите во повеќе скопским општини, соопшти Регионалниот центар за управување со кризи - Скопје по известување на ЕВН Македонија АД.

Од 8.30 до14.30 часот без струја ќе останат дел од улиците Гиго Михајловски, Бранислав Нушиќ, Даскал Камчев и Иван Аговски во општина Карпош, од 8.30 до14.30 часот село Грчец во општина Сарај, од 9 до 12  часот  улици 1, 6 и 7 во село Батинци во општина Студеничани.

Во периодот од 9 до13 часот без напојување со електична енергија ќе бидат и дел од ул. Козле од бр, 50-а до 54 -б како и дел од ул. Џумајска во општина Карпош, од 10 до 14 часот ул. 3 како и околните подулици од ул. 3 во Визбегово во општина Бутел, како и од 9 до 13 часот ул. Њуделхиска од бр. 1-а - 9-б и ул. Атинска од бр. 9-б – 13-б  во општина Карпош.

                                                                                                      МИА

Меѓу најпосетените места во градот сѐ уште на прво место и меѓу главните мотиви поради кои доаѓаат туристите во Крушево е вечното почивалиште на Тоше Проески, спомен куќата изградена во чест на него, Манастирот Св. Преображение и многу други.

повеќе

„Москва се труди да протурка слика за себе како благонаклонет партнер и заштитник на сувереноста и на православното христијанство антитеза на Западот што 'цело време се меша таму кај што не му е местото'.

повеќе

Да можеме Благуна да ја прашаме за нашите јадови околу текстот од Нивици, би ја зачудиле.

повеќе