Утре без струја дел од Општина Сопиште

Поради технички зафати во електро-системот на Град Скопје утре без струја ќе останат дел од корисици од Општина Сопиште.

Како што информираат од РЦУК Скопје, без струја од 9:00 до 14:00 часот ќе останат корисниците од село Чифлик, ул. 7, како и корисниците во потегот од џамијата кон село Барово, Општина Сопиште.

Се затвораат цркви, но се отвораат кладилници.

повеќе

Во повеќето земји во развој, ковид-19 предизвикува економски ураган.

повеќе

Бизнис заедницата која до пред некој месец постојано „трубеше“ како државата не треба да ѝ се меша во работата, веднаш почна да плаче за државна помош.

повеќе