Утре без струја дел од Општина Сопиште

Поради технички зафати во електро-системот на Град Скопје утре без струја ќе останат дел од корисици од Општина Сопиште.

Како што информираат од РЦУК Скопје, без струја од 9:00 до 14:00 часот ќе останат корисниците од село Чифлик, ул. 7, како и корисниците во потегот од џамијата кон село Барово, Општина Сопиште.

Пандемијата на коронавирусот која го зафати целиот свет, не само што има огромно влијание врз јавното здравство, општеството и економијата како целина, туку предизвика пустош и во спортот.

повеќе

За транспортерите – благодарам, за мерките – итност, за компаниите надеж дека Владата ќе ги искористи сите ресурси на државата за да ги одржи во живот, без разлика на цената што треба да се плати за тоа.

повеќе

Пандемијата со коронавирусот започна во време кога довербата во институциите беше на рекордно ниско ниво. 

повеќе