Утре без струја дел од Гази Баба и Карпош

Поради технички зафати во електро-системот во градот Скопје, утре без струја ќе бидат дел од корисниците во општините Гази Баба и Карпош.

Како што информираат од РЦУК Скопје, утре во периодот од 8:15 до 14:00 часот без електрична енергија ќе останат корисниците од ул.„Антон Велковски" и ул. бр.6 во општина Г.Баба, а од 9:00 до 14:30 часот без струја ќе бидат корисниците од ул. „Хелсинки" во општина Карпош.

Овогодинешниот процес во одлучување по конкурсот за финансирање на проекти за игран филм е селективен, корумпиран и компромитиран,

повеќе

Во споредба со 2019 година, просечното време поминато на социјалните медиуми во 2020 година се зголеми за рекордни 100% на сите платформи.

повеќе

Ковид-19 може да нѐ научи битни лекции за животот - дека почитта кон другите човечки суштества не е во честа која им ја даваме со пружање рака и тапкање по грбот, туку во суштинската грижа за нивната добробит и здравје.

повеќе