ЈСП: Од утре јавниот превоз ќе почне да сообраќа од 5 часот

ЈСП информира дека од утре, вторник (24.03.2020 год) со оглед на најновата одлука на Владата за забрана за движење на населението во период од 21–05 часот, јавниот превоз ќе почне да сообраќа од 5 часот, односно како и вообичаено, по саботен возен ред.

„Одлуката ќе важи во наредниов период, сѐ до наредните препораки, согласно препораките и преземените мерки на Владата на РСМ за превенција од ширење на коронавирусот“, информираат од ЈСП.

 

Кога кризата со коронавирусот ќе заврши, светот повеќе нема да биде ист, концептот на неолиберализмот ќе биде редизајниран.

повеќе

Благодарејќи на коронавирусот, граѓаните го видоа вистинското лице на  оваа натприродна организација, наречена државна администрација. Алчна, себична, несолидарна, нечувствителна.

повеќе

Солидарноста е единствениот начин за надминување на оваа криза.

повеќе