Рано утрово полицијатa го приведе Анџело Ѓорѓиевски, првоосомничениот за убиството на Тот

Анџело Ѓорѓиевски првоосомничен за убиството на хрватскиот ракометар Денис Тот, кој беше во бегство, рано утрово е притворен, потврдија од МВР за МКД.мк.

За Ѓорѓиевски вчера беше распиша меѓународна потерница. МВР најавува детали за неговото приведување.

Ѓоргиевски е првоосомничен за убиството на 28-годишниот ракометар од Хрватска Денис Тот, кој на 7 април беше претепан до смрт пред скопската дискотека „Привилиџ“. Тој беше претепан од три лица. Во притвор за убиството на Тот веќе се Климентина Левковска и Андреј Костовски.

Неколку години при здрав разум сакаат да ни наметнат и да нѐ убедат дека со соседна Бугарија сме имале заедничка историја. 

повеќе

Деновиве во Комората пристигна нацрт-концептот за даночни реформи, кој треба да претставува основа за јавна расправа во наредниот период.

повеќе

Концептот е насочен кон креирање на оптимален даночен систем, кој ќе го поддржи економскиот раст, а со тоа и животниот стандард на нашите граѓани.

 

повеќе