ЈП „Водовод и канализација-Скопје“

Прекинато водоснабдување на жителите на улица „Стево Филиповиќ 2“

Поради дефект прикинато водснабдување ќе имаат жителите од улицата „Стево Филиповиќ 2“.

„Ве известуваме дека на ден 28.10.2019 поради уличен дефект ф-150 мм на ул.„Стево Филиповиќ 2“, со прекинато водоснабдување ќе бидат корисниците од истата улица. Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 09:30 часот до завршување со активностите.

 

Германската канцеларка Ангела Меркел, меѓу другите, беше гневна; Балканот помодре од бес. ЕУ сега се обидува да го натера Макрон да го тргне ветото пред Европскиот самит во март.

повеќе

Мојата заложба е конечно законите и прописите наместо инструмент за спроведување лични интереси, да ја добијат вистинската функција, заштита на интересите на граѓаните. За жал...

повеќе