ЈП Водовод и канализација - Скопје

Прекин на водоснабдувањето на жителите на булеварот „Видое Смилевски Бато“

Поради  уличен дефект ф-100 мм на булеварот „Видое Смилевски Бато“ 11 прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на дел од булеварот (од зграда 1 до зграда 37- висока зона). Водоснабдувањето е прекинато, а прекинот ќе трае до завршување на интервенцијата, соопшти ЈП „Водовод и канализација - Скопје“.

 

Тоталното разочарување од сите мејнстрим политички елити, вклучувајќи ги и зелените, континуирано води кон отуѓување на граѓаните, за што доказ е се помасовното бојкотирање на изборните процеси.

повеќе

Помина времето кога политиката беше „шаховска борба“ на политичките актери, која неретко се одвиваше далеку од очите на јавноста и беше доста неразбирлива за обичниот гласач. 

повеќе

Државата треба повеќе да се вклучи во промовирање на младинско претприемништво како економска активност која би помогнала за намалување на невработеноста.

повеќе