ЈП Водовод и канализација

Поради дефект без вода дел од жителите на населба Бутел

Јавното претпријатие Водовод и канализација соопштува дека денес без вода ќе останат жителите на улиците „Галичник“, „Пребондова“, „Коле Канински“, „Призренска“, „Мрежичка“ и „Мостарска“, во населба Бутел.

„Ве известуваме дека на ден 07.03.2019 поради дефект на приклучна цевка ф-1" на ул.Галичник 54, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од улиците „Галичник“, „Пребондова“, „Коле Канински“, „Призренска“, „Мрежичка“ и „Мостарска“. Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 10:00 часот до завршување“, се вели во соопштението на претпријатието.

Тоталното разочарување од сите мејнстрим политички елити, вклучувајќи ги и зелените, континуирано води кон отуѓување на граѓаните, за што доказ е се помасовното бојкотирање на изборните процеси.

повеќе

Помина времето кога политиката беше „шаховска борба“ на политичките актери, која неретко се одвиваше далеку од очите на јавноста и беше доста неразбирлива за обичниот гласач. 

повеќе

Државата треба повеќе да се вклучи во промовирање на младинско претприемништво како економска активност која би помогнала за намалување на невработеноста.

повеќе